Frizzante Terre dei Buth bianco

Neohodnoceno
 

Terre dei Buth bianco

Bílé suché bio víno vyrobené z 90% odrůdy GLERA a 10% CHARDONNAY.

Dostupnost Momentálně nedostupné
117,37 Kč
   
Kód produktu 5492
Značka BIO Sueno
Kategorie Víno
 

BIO víno
Vinařství: TERRE DEI BUTH
Ročník: 2018
Zbytkový cukr: 12 g/l
Obsah kyselin: 6,5 g/l
Obsah alkoholu: 10 %
Oblast: Treviso-Veneto

Bílé suché bio víno vyrobené z 90% odrůdy GLERA a 10% CHARDONNAY. Vinice mají stáří 15 let a každých 25 let dochází k jejich obnovování. Starší keře totiž dávají hrozny, ze kterých, mívají vína těžší charakter. Protože vinařství Terres dei Buth dělá vína se svěžím a lehce pitelným charakterem, preferují keře mladé. Půda je štěrko-písčitá s bílými kamenitými oblázky a celé oblastí, od pohoří Conegliano až po Valdobiadenne, dává vláhu tamním vinicím řeka Piave. Vinařství obhospodařuje 50Ha vinic situovaných na severovýchodě Itálie, ve vinařském regionu Treviso-Veneto, přibližně 50km od Benátek. Tradici výroby vína si u rodiny Marion předávají, z generace na generaci, už od roku 1891.
Hrozny se sbírají ručně do 15kg skříněk. Po převozu do vinařství se lisují na pneumatickém lisu. Primární fermentace probíhá v nerezových tancích 10 dní při teplotě okolo 22-25°C a každá odrůda zvlášt. Po smíchání odrůd probíhá sekundární fermentace v nerezových tancích metodou Charmat-Martinotti.

POPIS : víno má limetkově žluté zabarvení a střední viskozitu. Vůně je čistá intenzivní, svěží, po bílých květech, citrusových plodech, zeleném jablku. Po nalití do sklenice má krémovou pěnu a v chuti středně plný charakter s jemným osvěžujícím perlením a svěží kyselinou, která podtrhuje skvěle pitelný charakter vína určeného do teplých letní dnů.